Resume af projekt SØNDAGS...
Martin Micha...
5 år siden
Den søde.
Ruth Christe...
8 år siden
Sikke en dag
Ruth Christe...
8 år siden
Ryddedag
Sunstar31
10 år siden
skriveglæde
Jette Peters...
8 år siden
13/07/2016: UFO
Cecilie Revs...
8 år siden
Flueknepperi- Healing
Bella Donals...
8 år siden
Julefrokost med at par sm...
Carsten Cede...
10 år siden
Roligt forelsket..
Sophie Hatte...
12 år siden
Det vildeste liv
Christian Ba...
10 år siden
Kvindetid med Ziggy Marle...
Racuelle Hei...
10 år siden
Kære natbog (XX)
Olivia Birch...
9 år siden
Ravnens Forsvarstale
Enantiodrom
9 måneder, 1 dag siden
Frækt Honey
Kenneth Hvid...
1 år, 2 måneder siden
Boxning
Ida Hansen (...
7 år siden
Perfektionismen dræber mi...
Neola
4 år siden
Aloe Vera Gel og mandehør...
Victoria Wan...
9 år siden
Jeg var jo på Bakken igår, det var meget hyggeligt, men endnu engang blev jeg skuffet! Folk tør ingenting prøve!? Hvad er så ideen i at købe et røv dyrt turpas, hvis man ikke tør!?
Nå dem om det, men det var fandme en dyr omgang for nogle. Typisk.
Vi tog hjem til en bagefter og det var egentligt meningen vi ville drikke os stive og ryge lidt, men vi blev aldrig rigtig stive, ved ikke helt hvad der mon gik galt..
Det var hmmm anderledes, det var nogle lidt andre mennesker end det plejer at være og folk skulle rigtig være seje og lade være med at sove. Jeg tog hjem i morges klokken 7 for der var folk begyndt at blive rigtig trætte og derfor også sure. Neder og typisk for små pus der ikke må være længe oppe. Hehe hvor er vi frække nu.
Jeg har spist et eller andet der får mig til at bøvse det er bare helt vildt klamt. Add, luft fra maven lige op i munden, det synes jeg bare er mere ulækkert end at brække sig. :(
Jeg har sovet nogle timer og set planet of the apes, den er ret god, men den var bare federe i biografen. Det er sådan en biograf film, hvis ellers biografen har en hvis størrelse. Jeg har jo været i Palads et par gange her på det sidste i de små sale, fuck! Det er bare ligesom at sidde der hjemme, det er ganske vist en dobbelt så stor skærm, men jeg sidder også dobbelt så langt væk. Det er bare så dyrt at gå i biffen!
Når jeg er i biffen med en 4-5 venner kan jeg ikke lade være med at tænke på at vi får samme pris kunne KØBE filmen 2 gange ligeså snart den kom ud!!!
Sindsygt, det er lige hvad det er!

Min mobil virker bare overhovedet slet ikke, og det er bare virkelig irriterende, for det er ret fedt at kunne snakke med folk uden at skulle sidde derhjemme og have en fastnet telefon i øret. Bundet til en ledning, og så selvfølgelig kræver det at man ER hjemme..
Det ødelagde totalt min aftale igår, da min ven sov over sig, så kunne jeg så stå der og se fjollet ud uden at kunne ringe og hører hvad der skete.. Og hvad hjælper det så at han ringer hjem til mig!? Hallo, der er jeg jo ikke.
Typisk.

Nå, men jeg er da i rigtig godt humør i dag, not!
Min ferie er slut og jeg har bare været syg. Typisk at jeg ikke kunne ligge lidt og sove mens de andre sidder ovre i skolen og sover.
Det er så spild af tid at gå derover efterhånden, der sker kun noget i frikvarterene.
Yes! Kantinekø..
Muhahahaha

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Typisk er publiceret 28/03-2005 17:41 af TeChnObaBeN.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.