19 år siden

Snart ny legekammerat

Guldbryllup
Hanna Fink (...
6 år siden
ser, lytter og styrer
Sune Yttesen...
7 år siden
Gavl malet efter 3 års sk...
Peter
10 år siden
Der bliver snart stille :...
Kellany Bram...
12 år siden
Overspisning
Miriam Lidbe...
7 år siden
Kakao og alt for korte be...
Carsten Cede...
10 år siden
Hurra!
Halina Abram...
7 år siden
Havørnen og Tigeren
Sylvia Ebbes...
11 år siden
Lidt af hvert
Hanna Fink (...
8 år siden
at turde er at miste fodf...
Julie Vester...
11 år siden
Lokumsdyret
Regitze Møbi...
10 år siden
I går aftes havde jeg besøg af en veninde, der skulle videre i byen. Hun gjorde sig klar her og det var med en vis misundelse jeg måtte beundre hendes stramme flade mave. Kvinden har endda født 2 børn, de er fra 97 og 98. Min første fraskilte veninde.
Friskt af en 30-årig at have udkig til maven. Ikke på grund af kulden, men tænk, at kunne gøre det i den alder og endda med stil.
Sådan kommer min sgu aldrig til at se ud igen. Jeg må gemme den bag løse bluser - og hvilke bluser! Det tøj jeg har er ikke fra denne sæson og kunne ligeså godt tilhøre en bondekone fra Thy.
Jeg har studeret mange kropsdele gennem tiden, mest bryster der er den mest facinerende del af kvindekroppen, hvis de er store, ægte og sidder godt. Nu kigger jeg kun efter maver. Maver, maver maver.
Jeg ligner ikke længere en model fra et HM blad, nu er jeg kedelig, gammel, lasket og grim. :D
I mine yngre dage satte jeg bare ikke pris på den facade jeg havde. Tænk at bruge så mange år af sin ungdom på, at irriteres over sit eget udseende, og det er endnu mere vanvittgt, når man ikke har nogensom helst grund til det.
Det har jeg så nu!!

Nå, nej det var ikke meningen jeg skulle brokke mig i dag.
Overvejer at få lagt kunstige negle på, der kan holde i et par måneder.

Der står lasagne på menukortet i dag. Det er en rest fra igår.
I går formiddags og ud på eftermiddagen nød jeg samværet med min net-mødregruppe. Det var hyggeligt.

Vil op og danse videre gennem dagen...;)

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Snart ny legekammerat er publiceret 05/02-2006 15:51 af str-ponzz.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.