20 år siden

Mine forældres hemmelighed

Tømmer lige rygsækken.
Neola
4 år siden
Kære natbog (II)
Olivia Birch...
10 år siden
Aktivering. Nu skal jeg s...
Gaffa Brandt
12 år siden
Første indlæg og ny tid
Miriam Lidbe...
7 år siden
Planlagde festival til la...
Carsten Cede...
10 år siden
Prego og ikke for sarte s...
Racuelle Hei...
8 år siden
Romanprojekt, kunst, bog ...
Shirley Anke...
11 år siden
Så er det nu
Josephine Lø...
10 år siden
Kære natbog (IX)
Olivia Birch...
10 år siden
Dagen i dag
Salomon
10 år siden
Dag nr. 5 på fyldepinden....
Gaffa Brandt
12 år siden
den første dag år 2013
bondeven
12 år siden
Det fandme typisk, med de...
Racuelle Hei...
10 år siden
råb
Halina Abram...
7 år siden
julen 2013
Frode Lindtn...
11 år siden
3. Side - I'm back!
Sweetypie93
6 år siden
Tænk at jeg har været så dum!! Det har taget mig år at fatte det her, og det er så nemt at gennemskue! Det helle kom sig af at min mor spurgte om min far havde ringet..
'Næh, hvorfor skulle han det?'
'Fordi jeg har skrevet til ham og sagt at han skulle'

Skulle?! Min far ringer måske hver anden uge.. Men er det kun fordi min mor siger han skal???
Jeg har en fantastisk mistanke om at det er det! Og det er forfærdeligt..
Han siger altid: 'Ja, det fortalte mor..'
Jamen fint! Du glemmer mig! Du er ligeglad..
Jeg hadre ham! Men normalt plejer jeg at kunne se min mor i øjnene det kan jeg ikke nu.

Hun skal ikke være en slags far-frelser! 'Hey du! Nu er det længe siden du har talt med din datter, gør det lige...'

Fuck fuck fuck. Han skuffer mig gang på gang.

Så er der fyrene. De er så komplicerede, jeg gider det ikke mere. Det er for svært, besværligt.
Ukompliceret ikke-følelsemæssig fyr søges til uafhængig sex!
Men det kan man jo ikke sige, så er man bare en bitch... Jeg vil bare have en fyr eller en kæreste der ikke har brug for at sidde i timer og snakke om følelser..

Vi så ham der den lækre i går. Han var ikke så lækker igen, men han er også bare en drøm. En drøm og et gammelt forhold!! Det er sindsygt, fyren ligner en jeg engang var sammen med og nu er jeg bare besat af ham, men jeg aner intet om han. Han ligner ham kun, han behøver jo ikke være den samme person...

Jeg savner en fyr uden hjerte, tror jeg. En der aldrig bliver ked af det, uanset hvad jeg gør eller hvad der sker omkring ham..

The show must go on!!!

Jeg vil feste og lege, snyde og drille, råbe og skrige, men ikke græde og tale om føleleser og problemer, væk med det! Det fylder for meget, hvorfor er det blevet til sådan en kæreste-ting at løse problemer.!?

Jeg er femten jeg leder ikke efter den eneste ene, ham som jeg kan løse problemer med og snakke med alt om. Tilgive... Whatever.. Det er bare for sjov! Ligesom legetøj..

It's only boys
Use them as toys

alting omkring mig vokser. Jeg er ikke trist, jeg er glad, fyldt af energi. Jeg elsker forår, det er begyndt at komme, det skal det være. Jeg er vist meget påvirket af lyset, sollyset, ligesom min far..

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Mine forældres hemmelighed er publiceret 08/03-2005 14:20 af TeChnObaBeN.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.