Grungekaffe og brækket ry...
Michael Nevs...
7 år siden
Hvad Naja kan.
Camilla Rasm...
11 år siden
Jeg hader - Kasper Lund.
Kasper Lund ...
8 år siden
Cheshire Cat Grin
Tine Sønder ...
12 år siden
Tanker
Racuelle Hei...
7 år siden
Tvivl.
ceciliemarie
12 år siden
Alice, we are not in Wond...
Tine Sønder ...
12 år siden
Dreamtime tæller får, dow...
Camilla Rasm...
8 år siden
Ja, så har jeg oprettet profil på Fyldepennen og har nu mulighed for at skrive dagbog på nettet - sådan helt offentligt og tilgængeligt for alle. Eller valget er jo mit - jeg bestemmer jo selv, om alle må læse det. Jeg vælger jo også selv, hvad jeg vil skrive. Men - jeg synes, at det er utroligt spændende og jeg har virkelig overskredet en grænse, nemlig at skrive her. Det er jeg skidestolt af.
Jeg føler også, at jeg må yde mit bidrag - hmmm, jeg mener - her sidder jeg og bruge mange timer på at læse, hvad I andre skriver, så må jeg jo give noget igen. :-)
Jeg glæder mig til at skrive her, om hvad jeg oplever i min ganske almindelige hverdag med min ganske almindelige familie - som for mig er jordens dejligste familie -
For mig bliver det en udfordring at skrive dagbog på nettet, fordi jeg her må forholde mig til de tanker og følelser som jeg nedfælder. Det føler jeg ihvertfald.
Nåh - ikke mere fra mig denne gang. Jeg skulle bare lige prøve.... nu jeg havde taget mig sammen.....
Jeg vil blot sige god nat og TAK, fordi du tog dig tid til at læse min debut-tekst.

De kærligste hilsner fra Nellemor.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Min allerførste tekst på nettet... er publiceret 17/01-2003 00:04 af Ellen Tang Sørensen (nellemor).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.