20 år siden

stille før *skolen

Lyst til livet
Halina Abram...
7 år siden
Fredag 21 Marts - 2014
Sine Simonse...
11 år siden
Adfærd, og dens magt.
Junior Chris...
4 måneder, 25 dage siden
Udstilling
Hanna Fink (...
10 år siden
Hvordan?
Halina Abram...
7 år siden
Min beskrivelse på livet
Shawn Cee (J...
9 år siden
Velkommen til oversprings...
Michala Esch...
12 år siden
Op på den hest!
Bastian
12 år siden
Hey og et forsinket godt nytår til alle!
Nytårs"festen" var såmænd lidt flad som altid; dejlig mad, jojo, hyggelig snak og et par fusere ude i gården. Hjem kl.1, og natbussen kommer ikke - en tur fra Trøjborg til Højbjerg venter med frosne tæer og en klagende mor med forstuvet fod. Lige den perfekte start på året!
Var henne at skøjte igår med min elskede kusine, 10 år, som ser op til mig...skønt :) Vi opstillede sammen den meget sandsynlige teori at skøjtebanen spændte ben...idag skal den prøves igen sammen med tøserne, dejligt hyggeligt med kakao på Baresso bagefter. Den sidste feriedag skal da nydes før det går løs med opgaver og fremlæg, der venter i dueslaget i skolen...uf!
skal mødes med Andreas på tirsdag, glæder mig...meget...det er så lang tid siden at det føles som måneder, selvom det var lige før ferien.
Julepynten er nede, og huset er tomt(bortset fra mig) og mærkeligt melankolsk nu hvor alle gæster og duften af nelliker er væk. Farvel, jul! og goddag 2005!

Ønsker alle en god start på det nye år!
Qnuz

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget stille før *skolen er publiceret 03/01-2005 10:28 af vandmand.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.