20 år siden

net-abstinenser :(

Vi pakker sammen
Ragnhild Bac...
11 år siden
feber
Kenny Raun (...
10 år siden
13/07/2016: UFO
Cecilie Revs...
8 år siden
Glansbilledemennesker - K...
Kasper Lund ...
9 år siden
Stemme
Halina Abram...
7 år siden
Gymasie-grammatik & hygge...
Ash Renashan...
11 år siden
Begge to ramte plet
Kenneth Hvid...
8 måneder siden
Verden holder vejret!
Marlene Gran...
12 år siden
Helbred 2
Hanna Fink (...
9 år siden
De fire vægge og pc'en.
Rudi Kouring...
9 år siden
De ligger der.
Ruth Christe...
8 år siden
poop
Regitze Møbi...
10 år siden
Har brugt hele dagen i dag på at læse old. Stod faktisk op allerede klokken otte for at gå igang, kunne dog mærke på min slingrende søvngænger-gang ud i køkkenet, at jeg langt fra følte mig klar til at begynde at læse noget og så kom jeg lige til at lægge mig en time mere.
Men så klokken ni var jeg oppe og igang. Arbejdede koncentreret til 14.30 ca, havde så lige en lille pause og fortsatte bagefter. Ved 18-tiden kørte jeg med min far ind til en veninde og læste lidt sammen med hende og så kørte vi, sammen med en veninde mere en tur ned på strøget og købte en zap-is...forstår ikke helt, hvorfor alle går fuldstændig amok over, at de er kommet tilbage. Jeg kunne slet ikke huske, at jeg nogensinde havde smagt den før. Men den var nu meget god :)
Bagefter var de med oppe og se vores nye lejlighed. Åh jeg glæder mig til på lørdag og jeg skal til at indrette mit nye værelse...blir lækkert :)
Efter de var gået, sad jeg lidt og læste videre, mens min far gik og ordnede nogle ting og lidt efter kørte vi så hjem. Og nu kommer det allerværste!
Jeg glemte min computer deroppe og kom først i tanke om det, da vi var næsten hjemme...!
Det er frygteligt. Har næsten abstinenser over det! Især her dagen inden en eksamen, hvor jeg virkelig har behov for at snakke hyggesnak med nogen og berolige mig selv på den måde.

Okay, luksusproblem I know...
Nu har jeg i det mindste tid til at få læst noget mere uden at blive forstyrret. Det er måske meget godt.
Lige nu sidder jeg ved køkkenbordet med min fars. Men det er bare slet ikke det samme :(
Hmm...vil smutte ind og læse en times tid mere og så tror jeg bare, at jeg går i seng. Kryds fingre for mig i morgen klokken 10 :)

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget net-abstinenser :( er publiceret 30/05-2005 21:26 af wolf_eye.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.