Godnat morgen
Hannah White...
9 år siden
skriveglæde
Jette Peters...
8 år siden
Skøn sommer og smart syma...
Michala Esch...
14 år siden
Jamen det var jo sjovt
Kellany Bram...
12 år siden
Dagene der går
Lisa Brøndbe...
4 år siden
Åh ja mere det føles så g...
Maria jayash...
1 år, 10 måneder siden
Road to nowhere, dagens p...
Camilla Rasm...
8 år siden
Anata wa okotta? -Are you...
Julie Vester...
11 år siden
Overskud & hænder på coke
Racuelle Hei...
10 år siden
Fitness
Peter
12 år siden
Et liv i en retning...
Patrick Bolv...
11 år siden
The same old storie
Julia Stampe
7 år siden
Misfoster
Tine Sønder ...
12 år siden
Dagen før starten
Shawn Cee (J...
9 år siden
Hej dagbog, - Banken brokker sig over, at jeg bruger mine penge på det jeg har lyst til, fordi det er et udenlandsk firma. De tror det er hvidvask af penge, - f...sake, - at købe noget til en spil! seriøst, et amerikansk spille firma..problemet er, at de ikke fatter det.. Jeg er ikke deres sædvanlige type. Du ved, jeg er ikke ham hus og bil..og en gæld der siger, at jeg er gift.- Nej, - Jeg har penge nok til at leve mit liv som jeg har lyst.. så min indre Jester sagde, at jeg skulle skifte bank. Jester har gerne ret, - de truer med at lukke for mit kort.. en mand med et stort plus på sin konto.. Nuts... Jeg har brug for en bank, der ikke ser spøgelser alle vegne. Jeg har brug for en bank der er kompetent nok til at kunne skille køb af in game ting, fra hvis vask af penge.

I just wrote them again. - uuh, i am alive! and i am here to do two things..kick ass, and chew bubblegum,.. and i am out of bubble gum.

Skrev til dem, at jeg har brug for en bank der er kompetent nok til at kunne se forskel på hvidvask af penge, og en mand der bruger penge i et spil...fordi han kan og har råd til det.

i just dont want to suffer fools..

21:28 - jeg sidder og tænker over hvilken bank jeg skal vælge. Jeg skal ha ringet til denne, og snakket med dem først, for at finde ud af, om det er stedet for mig. Jeg gider ikke banker der virker til at profilere, og som regner med, at alle er ens. Så når en mand som mig, handler anderledes så burde det ikke vække opsigt.. Det er som om de ikke ved noget som helst om gaming. De er vandt til deres begrænsede verden, - en verden jeg er udenfor, og glad for at være udenfor. Jeg kan gøre lige præcis hvad jeg vil, inden for mine rammer.,. Jeg har ingen kone eller børn at tage hensyn til.. Jeg er fri! :) fri til at leve MIT liv, ligeså fedt som jeg kan. Jeg tror ikke folk kan forstå den.. Deres liv virker nu på mig, som et dyr der enten er på vej i håndjern, eller allerede er det.. fanget i et liv, der ikke længere er centreret i dem selv. I am just sad, that i was blind to it for so long.. but i am awake and free.

har skiftet ringe tone på min telefon, - så denne er på igen: Drill Queen - Born Depressed
Jeg ser den som en overgang, - fra titlen til total selvglæde.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget banken er publiceret 15/03-2022 14:42 af Kenny Raun (thejester).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.