Min vingeskudte wingman
Flickarocks
10 år siden
S-tog
Tine Sønder ...
11 år siden
Juleferie :)
Michala Esch...
15 år siden
sulten
Sunstar31
10 år siden
dag nr. 4 på Fyldepennen....
Gaffa Brandt
12 år siden
Min beskrivelse på livet
Shawn Cee (J...
9 år siden
Påske
Hanna Fink (...
11 år siden
Har lige fået at vide, at min gravide datter måtte gå hjem fra arbejde, fordi hun havde så ondt. Måske stress - måske starten på bækkenløsning siger lægen.
Hun har konstant dårlig samvittighed over for arbejdet, da de andre bliver "sure" når nogen sygemeldes. Hvad er det for noget pjat? Hvis man sygemeldes, så er man syg. De kan sq ikke tillade sig at blive arrige på hende. Det må først og fremmest være barnet der gælder lige nu.

Og for at det ikke skal være løgn, fik jeg at vide, at min tidligere kollega, der har forsøgt at blive gravid længe, og det endelig lykkedes, har født en søn 6 uger før tid. En scanning viste, at drengen var død, så hun måtte føde en død søn! For hel.... hvor er livet nogen gange uretfærdigt. Åh hvor jeg føler med hende og manden. De havde glædet sig så meget, og havde så meget at tilbyde det lille barn.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Møgdag er publiceret 16/09-2005 13:42 af Sanne Seneca (lotuspigen).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.