Kære Hr. Rasmussen - Jeg ...
Christian Ba...
10 år siden
Er godt på vej til at bli...
Bogelsker
12 år siden
Start?
Christian Ba...
10 år siden
Svampe
Halina Abram...
7 år siden
Kære natbog (VII)
Olivia Birch...
10 år siden
Sig appelsin - Kasper Lun...
Kasper Lund ...
8 år siden
Linsen
Camilla Rasm...
17 år siden
En hyggelig dag
Maria Hahn (...
12 år siden
Vejr til kortærmede bukser..!!
- sagde han lige i radioen om den kommende weekend…

Det kan jeg kun være mere end godt tilfreds med.

I aften kommer alle mine københavnerbørn hjem – åh hvor jeg dog glæder mig – og sammen med alle de herboende + Peter og undertegnede, bliver vi 11 mennesker (og 2 baby’er) omkring grillen i aften..

I morgen skal vi holde polterabend for Benthe (shyyy – ikke sladre), og på søndag skal der være barnedåb for mit lille nye barnedåb. Ja, det er tidligt, men forældrene vil gerne ha’ dåben overstået før tvillingsøster holder bryllup her sidst på måneden – så derfor..!

Et skønt sommervejr til alle disse aktiviteter er altså mere end velkomment, det gør det hele lidt nemmere og sjovere :O)

Rigtig god weekend ønskes I alle derude – og husk de kortærmede bukser :O))

Kh/Wildrose



Ps – godt jeg har min lille nye bil og mine nye briller, det gør også livet nemmere..!

PSS – overvejede egentlig at sætte denne tekst i debatten under ”hvem er gladere end mig?”, men besluttede så alligevel, at dagbogen er det rigtige sted - men glad, ja det er jeg altså..!!

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Kortærmede bukser..! er publiceret 08/07-2005 12:48 af wildrose.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.