18 år siden

Palle alene i verden

Sindsyg med klarsyn
Michael Nevs...
7 år siden
Den Søde.
Ruth Christe...
8 år siden
Inspiration eller fjolled...
Kellany Bram...
12 år siden
Flødedruk og lilla roser.
Regitze Møbi...
10 år siden
Frækt Honey
Kenneth Hvid...
1 år, 2 måneder siden
Kærligheds og chili
Kenny Raun (...
12 år siden
Under isen
Tine Sønder ...
12 år siden
En regnfuld og blæsende n...
Michala Esch...
15 år siden
Kære Hr. Rasmussen - Jeg ...
Christian Ba...
10 år siden
Tag et lyn.
Regitze Møbi...
10 år siden
ressourceforløb the end
Martin Micha...
5 år siden
Skoddag
Suree Lio (L...
12 år siden
Skraldenyt
Hanna Fink (...
8 år siden
Nørrebroske minder.
Rudi Kouring...
9 år siden
Øv nu havde jeg lige skrevet en lang sur dagbog ååå så blev den væk før jeg fik den lagt ind, min pc er istykker Ctrl tasten er i stykker så da jeg markerede teksten med musen og ville kopiere ved at trykke "Ctrl+c" kopierede den ikke men erstattede teksten med "c"

nå må jo prøve igen))

Jeg kan ikke finde ud af at være selv alene her på hverdagene i nordjylland ååå er slet ikke god nok til at opsøge andre mennesker, ikke engang mine børn får jeg kontaketet bilder mig hele tiden ind at det gør jeg i næste uge ååå sååå gør jeg det ikke alligevel.

Fylder mit liv med praktiske ting som jeg heller ikke får mig taget helt af, i øjeblikket er jeg ved at udskifte gulvet i udestuen rette op isolere fjerne alt det byggeaffald som tilsyneladende er puttet der dengang huset blev bygget.

Måske bruger jeg mit byggerod med huset proppet med møbler værktøj ååå byggematrialer som begrundelse over for mine manglene sociale aktiviteter at der ikke er plads til at have besøg her ååå ja så smutter det for mig.

tidligt på sommeren havde jeg en plan om at invitere hele sommerhusgaden til kaffe da der er mange på vejen jeg dårligt kender.
Lige nu er min undskyldning så byggerod ååå når vi så kommer til jul er min undskyldning sikkert at sommerhusområdet sikkert er menneske tomt??

Så er min mobiltlf blevet væk anner ikke hvor jeg har smidt den havde den, i hånden da jeg kiggede hvad klokken var på vej til job, ååå da jeg skulle hjem fra job kunne jeg ikke finde den såå måske har jeg tabt den i fjorden under dagens opgaver..

Har sikkert bare en føllelse af at være Palle alene i verden ååå der er bare alt for langt ned til min kæreste i Vejle både fysisk og føllelsesmæsigt kan jeg slet ikke mærke hende når jeg sidder lige HER

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Palle alene i verden er publiceret 04/10-2006 21:57 af Peter.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.