1. søndag i advent

Den gamle gartner
Peter
10 år siden
Kender I det?
Hanna Fink (...
11 år siden
Hr Solsort
Peter
9 år siden
Er godt på vej til at bli...
Bogelsker
12 år siden
Jeg er ingen namedropper
Olivia Birch...
9 år siden
Hvorfor er jeg så ensom?
Neola
3 år siden
Startede med kirkebesøg. Det var hyggeligt. Og selv en asetroende som mig (Juletroende i December) kan hygge med. Vores lille søn, Alexander skal konfirmeres i maj næste år. Sjovt nok på samme dato som han blev døbt, og af samme præst som døbte ham. :) Hun elsker det også.
Vi har ellers været sygdoms ramte her. Havde besøg onsdag af Michelle og Maximus, og det er jo altid hyggeligt, men desværre smittede den lille skat os alle sammen. Og torsdag nat, midt i Thanksgiving Football, stod Sander op og kastede op over det hele. En lille time senere startede jeg, og da morgenen gryede, måtte min bedre halvdel også give op. Men nu er vi ved at være ovenpå igen.

Nu vil jeg så hygge med lidt lys dekorationer, og måske kaste mig over lidt bagning, men alting foregår lidt i slow motion, da vi stadig føler os lidt mishandlede. :)

Kan I alle have en rigtig god 1. søndag i advent, og så høres vi ved..

Knus herfra..
B

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget 1. søndag i advent er publiceret 01/12-2013 12:39 af Birgitte Andersen (Birgitte).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.