Gode karakterer og en for...
Camilla Ahle...
6 år siden
Udtrækssofa og ubarberede...
Victoria Wan...
9 år siden
Bare endnu en torsdag
Barepernille
10 år siden
sofaen eller.......
Hanna Fink (...
11 år siden
Tiden
Zein Ali (Bi...
4 år siden
Tilrettet sofabord
Peter
10 år siden
Hele verden, healings-heg...
Camilla Rasm...
8 år siden
Hvad er sommer for mig?
Jønsse
8 år siden
En dag tilbage, og så sidder jeg igen i toget på vej mod Odense og på vej ind i kærestens arme hvor jeg kan modtage alle de kys og kram og kærtegn som jeg har sparet op den sidste uges tid velvidende at der nok kommer til at gå 14 dage før vi ses næste gang. Man kan vel godt spare op på forhånd?!

Jeg fik karakteren for min engelske terminsprøve idag! Så sgu og helvede, hvor gik det bare godt! Jeg fik 9 med pil op! (hvad man så end kan bruge den pil til?!) Og det uden, at have gjort mig nogen synderlig indsats, da jeg sad og kiggede ud på foråret istedet. Mums altså... Jeg er altså lige en kende kæk lige nu! *boinga boinga*

Måske er det på grund af foråret? For hvor ER det skønt at mærke solen danse på kinden igen. Jeg smider tøjet som den første på den dag der er 16 graders varme. Om jeg så skal gå nøgen ned gennem min by (indbyggere i hele kommunen 17.000)... Men uuuuuh jeg skal nøgne den for solen, når det kan lade sig gøre.... UMF!

Og så lige til de surmuler der ikke forstår at livet er skønt: SYYYYYND for jer!



G

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Skønt liv er publiceret 13/03-2003 11:18 af Maya Submizzed Ryom (submizzed).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.