20 år siden

i går var god

Tilstand - stilstand
Sylvia Ebbes...
11 år siden
Anden dag på Fyldepinden
Gaffa Brandt
12 år siden
Kjære dagbok
Sunstar31
10 år siden
Helt ny og alt det dér
LizetteHE
12 år siden
Den skjulte mening.
Liza Abildsk...
10 år siden
Gud taler til alle
Salomon
10 år siden
Nu 'det jul igen
Gittepigen
12 år siden
Misfoster
Tine Sønder ...
12 år siden
men i går var en fin dag...

var i svømmehallen og selvom mit krops-selv-had fik mig til at forlade bassinet efter 12 baner, så var det en sejr at jeg i det hele taget kom afsted.
futtede derefter lidt rundt og nød det gode vejr inden jeg tog ud på uni og ordnede ting. bestilte bøger til opgivelser, den slags.

var derefter inde og hente et par sandaler, som jeg havde fået lagt til side. de er sgu fine og var billige. så nu vil jeg have sandalvejr.

da jeg var kommet hjem ringede andreas og spurgte om vi skulle gå lidt ud. det passede egentlig fint, for så kunne jeg rende lidt rundt med ham inden jeg skulle på café med spacemermaid. vi gik rundt og hyggede og snakkede. glemte indtil flere gange at vi ikk er kærester. blærede mig lidt med at jeg skulle ud om aftenen og score. deklamerede at fra nu af så ville jeg stle fuldt og fast på, at der nok skal være en mand som passer perfekt til mig, og som vil feje benene væk under mig. andreas udtryk.

tog på café med spacemermaid og det var rigtig rigtig hyggeligt! desværre var vi begge så trætte at vi tog hjem 21.30. så ingen scoring til mig.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget i går var god er publiceret 01/04-2005 11:50 af Natascha.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.