Lidt om livet.
Hanna Fink (...
8 år siden
Udstilling
Hanna Fink (...
12 år siden
Et tomrum
Katrine Søre...
11 år siden
Så er vi nået frem
Ragnhild Bac...
11 år siden
Bornholm2
Michala Esch...
16 år siden
Gamle skole
Nikitaolsen1
10 år siden
At miste styrringen og jo...
Bastian
12 år siden
Morgen i sengen.
Okay, sofaen.
Lasternes sum er som bekendt konstant, og min er at sove på sofaen om vinteren, nu hvor jeg hverken ryger eller drikker mere.
Der er selvfølgelig en 8-10 andre laster.
Shopping - lige for tiden Tuc - Wordfeud - TV - osv

Katten har lagt sig ovenpå mig, meget hyggeligt og udenfor har regnen lige hamret på ruderne.

Jeg er gudhjælpemig begyndt til springundervisning på min halvparts-hest og det er totalt fedt.
Kom fuldstændig lykkelig hjem igår, nærmest i trance og lattermild over at jeg først begynder på det her i mine midt50'ere.
Men hvad, jeg er jo i god fysisk form og har en hel del riderutine.
Det er kun hovedet den er lidt gal med, men jeg er da foreløbig i stand til at huske rækkefølgen på de små baner vi springer og jeg er ikke bange.

Har simpelthen ellers døjet så meget med ride-angst og virkelig moslet med mange mange løsninger på det - og nu er det væk.
Det har været et fantastisk år på den front.

Så, nu tabte jeg lige skriverytmen.
A ringede og vi sludrede mens jeg lavede havregrød, så den vil jeg nu indtage her på mit vinterflagskib.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Hopla er publiceret 19/11-2015 08:32 af chi.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.