22 år siden

C svarede alligevel. Mit svar.

70år + 4 dage
Peter Munk (...
11 år siden
Lidt om hverdage.
Hanna Fink (...
6 år siden
Tegning
Jette Peters...
9 år siden
brænde
Peter
9 år siden
uden søvn
Kenny Raun (...
10 år siden
Kursus
Hanna Fink (...
10 år siden
Dag 6 på Fyldepennen. Fes...
Gaffa Brandt
12 år siden
Lad Mig Lige Stikke Hoved...
Kianna Kitte...
3 år siden
Lidt om livet.
Hanna Fink (...
8 år siden
Lyden af livet
Hannah White...
9 år siden
Dawn Under
Ruth Christe...
8 år siden
Gladiator skrivekursus?
Ida Hansen (...
6 år siden
I dag skulle det være.
Hannah White...
9 år siden
Jeg er ingen namedropper
Olivia Birch...
10 år siden
Ih, det var dejligt du svarede mig ;o) så kærligt. En fornøjelse at kunne sende dig hilsner...*SS*

Og det lyder rigtig godt med din kondition - har du sat dig et bestemt mål med din træning ? :o)

Også godt at høre du har travlt, og alligevel holder hyggen og aktiviteterne hjemme vedlige.

Og ved du hvad ?

Jeg er blevet ret interesseret i en ny mand....troede han var dig *in disguise* *G* meget meget længe troede jeg det var dig. Håbede det *SMS*
Det var lige så jeg tænkte hvorfor du gemte dig bag et andet nick :oP det viste sig, at det egentlig var mig der holdt sig gemt bare for at holde øje med om du loggede på...hmmmm....*GS* busted. Jeg sad og surfede, skrev og hyggede mig. Havde bare brug for at være lidt alene hjemme. Det var nu rart.

Jeg har haft venner omkring mig hele tiden. Det er helt vildt så meget jeg har socialiseret, mens ungerne har været væk. Har haft masser af besøg og det er bare lækkert :o) og for engangs skyld ingen bytur.

Lørdagens chat gjorde indtryk på os begge ... mailede, lidt sms om søndagen...chattede igen...ringede sammen....og ja, så mødtes vi søndag aften. Det viste sig nemlig at han skulle rejse om mandagen. Det tager jeg som et tegn på "take it easy, girl" - og det er da en god ting at livet alligevel får mig igennem processer jeg har brug for med de "små tilfældigheder".

Jeg er ihvertfald taknemlig for at jeg dog trods alt havde tilliden som jeg havde til dig, som plantede sig i en anden samtale. Således fik jeg behovet for intimitet og sanselighed indfriet...må indrømme...at mit behov trængte til en sober og kærlig oplevelse.

Gud, hvor er jeg glad for at du eksisterer. Glæder mig til at chattes med dig igen. Nu står de næste 2 uger igen på unger ;o)

Vi høres... og søde hilsner til dig - ha det så rart som du ønsker dig ;o)

~SommerFuglen~

PS: *GGG* troede faktisk du var blevet fingerlam :oP

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget C svarede alligevel. Mit svar. er publiceret 24/01-2003 05:15 af ~SommerFuglen~.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.