Helt alene..

D. 26/10-2012
Louise Jørge...
12 år siden
At se tilbage
Simone Krist...
10 år siden
Tilrettet sofabord
Peter
10 år siden
Tiden er går
Halina Abram...
7 år siden
julen 2013
Frode Lindtn...
11 år siden
Fødselsdagsgave
Hanna Fink (...
6 år siden
Guppy, vintertid, stjerne...
Mikala Rosen...
12 år siden
Sommer
Hanna Fink (...
8 år siden
Dagen i dag er tiltaget m...
Hanna Fink (...
12 år siden
Julius første fisk!
Kaj-Benny
12 år siden
Vinter på vej
Mikala Rosen...
12 år siden
Man føler sig helt alene når...

-min mor ikke tager telefonen..
-min far ikke tager telefonen..
-min farmor og farfar ikke tager telefonen..
-min søster ikke tager telefonen..
-min veninde ikke tager telefonen..
-min Tvitter ligger syg derhjemme, og derfor heller ikke er frisk på ret meget..

Super skod! Sukkede lige kortvarigt, men ringede så til min mormor, som tog telefonen og kunne berette at min morfar skulle til undersøgelse med hjertet og at hun da i øvrigt selv var både besvimet OG faldet forleden..!

Tvitter fik jeg også lige en pludder med.. Jo mere jeg snakker med ham, jo mere rolig bliver jeg - ikke at jeg bliver fuldkommen omklamrende - men jeg fik da sat gang i vores mix og indmeldelse i den klub vi hopper rundt i samtidig.. Så er den ged barberet!

Jeg har hørt fra det perfekte B&B-sted i Skagen, sørme om de ikke har plads til os anden weekend i september og sørme om ikke en af de andre på jobbet skrev om ikke jeg kunne bytte vagt med hende.. Perfekt eller hvad? Det tror jeg nok..!

Jeg elsker mit held!

Og ensomheden?
Det bliver da punkteret af et par film og noget luren efter stævner! Min far lovede sidst jeg snakkede med ham, at komme over at agere coach..! Jeg har tænkt mig at tage ham på ordet, så det er bare med at få fundet noget at komme ud til..!

Jeg elsker mit liv..
Og krydser fingre for at Tvitter bliver friskere i løbet af i aften/nat, så vi kan hygge os i morgen..

Overvejer også at løbe mig en tur senere..
Bare lige for at understrege det sunde ved at forgribe sig på en halv dåse småkager og tre pølsehorn straks efter jeg kom hjem her i dag?

...Ups!!

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Helt alene.. er publiceret 20/08-2011 19:39 af Sophie Hatter (Femininum).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.