19 år siden

Blandede bolcher

Dumme udtalelser og træls...
Racuelle Hei...
6 år siden
Bedstemor på dating.
Ruth Christe...
8 år siden
Danmarks skønhed
Halina Abram...
11 måneder, 15 dage siden
Øde strand - tidlig morge...
Mikala Rosen...
14 år siden
Tab og vind med samme sin...
Michala Esch...
17 år siden
Sommer
Hanna Fink (...
8 år siden
Gnist...
Signe Unmack...
3 år siden
Guppy, vintertid, stjerne...
Mikala Rosen...
12 år siden
Linsen
Camilla Rasm...
17 år siden
Kære Hr. Rasmussen - Jeg ...
Christian Ba...
10 år siden
uden sukker !

Nå men, det har været en ret blandet dag, der startede med blodprøver..
Dér mødte jeg min gamle nabo, dejligt :)
Lige til han kom med den værste bemærkning jeg ka' få; at jeg da måtte være kommet over, det var jo længe siden...
For pokker da !
Men fik heldigvis fortalt ham hvad det gjorde ved mig, og fik siden et lift til stationen.. Og tror nok, han fandt ud af, han havde "trådt forkert" - ved da godt han mistede sin mor alt for tidligt, men det er ikke det samme.

I eftermiddag skulle jeg til patchwork-kursus, herligt! (Udover en symaskine er TUNG at slæve i en Ikeapose på skulderen).
Brugte temmelig lang tid på at vælge stof, havde MANGE ruller ude, - ja det var sgu da helt flovt, men heldigvis var der ikke andre kunder, så det gjorde ikke noget, hun skulle jo alligevel være der :))

Hvor er der bare mange flotte, i de skønneste farver..
Endte osse med at bruge alt for mange penge dernede, købte ekstra stof med hjem, hmmhmmmmmm - men de der brændte farver ER altså flotte !
Men nu ved jeg så hvad jeg skal ønske mig - mine tøser spø'r jo efter ønskeseddel - patchworkkniv og skærelineal !
Har faktisk brugt et par timer på at lede her på nettet, både efter mønstre og værktøj, men har ikke rigtig fundet noget :(

Må hellere se at finde min seng snart, - det bli'r jo en lang dag igen imorgen, skal til Helsingør og møde et par giraffer her fra pennen :))
Glæder mig !

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Blandede bolcher er publiceret 26/04-2006 23:40 af Inge Minat (minat).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.