Første kritik godt modta...
Bella Donals...
9 år siden
Sidste nyt.
Hanna Fink (...
4 år siden
Anata wa okotta? -Are you...
Julie Vester...
11 år siden
Den Forkerte Chili.
Kenny Raun (...
10 år siden
Poetry Slan et skridt vid...
Martin Micha...
5 år siden
Højskoleophold
Hanna Fink (...
10 år siden
Start?
Christian Ba...
10 år siden
Det her er ikke mit land
Olivia Birch...
10 år siden
Hele verden, healings-heg...
Camilla Rasm...
8 år siden
Tørret frugt og gamle und...
Carsten Cede...
6 år siden
Havde lige fået " hvad det så end var " ud af kroppen, og hvad skete der så... Jo fru jammerdal slår til igen, med nakkestivhed,hovedpine, fryse og svedeture og ondt i halsen..

Jeg gider det sku ikke mere.. Øv øv øv

En mail ven har også sat mig lidt på standby. Han mener at det ( jeg ) tager for meget af hans tid... Hmm

Om jeg er skuffet.. Hmm nok mere sur på mig selv, da jeg føler at jeg har udviklet mig til en klynke hoved, som brokker og jammer sig konstant.. Og som har fået nye briller med indbygget skyklapper, hvor min egen næsetip er det eneste synlige.

Jeg ved godt, at jeg holder det meste af mit jammer i skraldespanden ( dagbogen ) og at det er ikke den person jeg er ud af til. Men hvis jeg læser i min dagbog, ser jeg en brokke røv uden lige, som lader sig styre fuldstændig af div. problemstillinger.

Okay det er også første ( og forhåbentlig eneste ) gang, at der er så meget som har væltet ned om ørene på mig, som det har gjort den sidste år..... Og hvor jeg konstant har haft noget skulle kæmpe for, eller tage stilling til. Hvem vil ikke blive mærket af det, på en eller anden måde..

Men det irritere mig grænseløst, at jeg kan mærke det på min personlighed.

Måske skulle jeg gå ud i haven, og se om jeg har begravet mit ellers positive væsen ned under en af mine ture der ude. Hmm

Jeg tror at jeg vil ligge mig igen, da hovedet ikke rigtig kan følge med til det her JAMMER

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Jammer er publiceret 30/09-2004 17:51 af Turid Nielsen (Tasma).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.